wtorek, 4 kwietnia 2017

Weganizm

Choć w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością to może prowadzić do problemów zdrowotnych. Mowa o diecie wegańskiej, która nieodpowiednio stosowana może być przyczyną znacznego niedoboru witamin. Jak zatem uniknąć problemu? 


O diecie wegańskiej słów kilka 


Temat diety wegańskiej bardzo często poruszany jest w odniesieniu do diety wegetariańskiej, a konkretne do różnic między tymi dwoma pojęciami. O ile w przypadku diety wegetariańskiej należy wyeliminować tylko część produktów pochodzenia zwierzęcego, o tyle w przypadku diety wegańskiej należy usunąć wszystkie tego typu produkty z jadłospisu. Ponadto weganie nie kupują kosmetyków, czy ubrań pochodzących z eksploatacji zwierząt. Więcej na temat cech charakterystycznych wegan można przeczytać tutaj. 


Dieta wegańska - jak dbać o zdrowie 


W przypadku diety wegańskiej należy uzupełniać utracone witaminy i wartości odżywcze. Należy bowiem pamiętać, że w skład diety wegańskiej zalicza się pięć grup: pełnoziarniste zboża, rośliny strączkowe, warzywa, owoce i orzechy. Dobierając produkty należy się więc kierować nie tylko mięsnymi zamiennikami, ale i tym, by na talerzu nie zabrakło odpowiedniej porcji witamin. Warto też zapytać o alternatywną suplementacje w aptece. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz