środa, 5 kwietnia 2017

Poduszki ergonomiczne, a nastolatki

Okres dojrzewania to przede wszystkim czas zmian zachodzących w ciele, w tym okres intensywnego wzrostu. Niestety często w tym okresie życia dochodzi do wad postawy. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej nie tylko o ich przyczynach, ale i skutecznych sposobach radzenia sobie z nimi. 

Poduszki ergonomiczne 


Poduszki ergonomiczne to jeden z rodzajów poduszek ortopedycznych do siedzenia. Dzięki swoim właściwościom wymuszają prawidłową postawę kręgosłupa względem miednicy i ud, co jest szczególnie ważne w okresie intensywnego wzrostu. Początkowo można odczuwać delikatny dyskomfort w korzystaniu z poduszek. Po krótkim czasie jednak odczuwa się znaczącą poprawę. Więcej na temat tego typu poduszek można przeczytać tutaj. 

Prawidłowa postawa nastolatków 


W tym miejscu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest powodem, że młodzież się garbi? Tu w grę wchodzi siedzący tryb życia. Nastolatki coraz rzadziej chcą spędzać czas aktywnie, w zamian spędzając całe godziny przed komputerem, bądź telewizorem. Zazwyczaj przygarbiona pozycja powoduje, że problem szybko odbija się na całej sylwetce. Ogromnym błędem są też zwolnienia z WF-u, gdzie aktywność fizyczna odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu sylwetki.To jednak nie jedyna zaleta zajęć wychowania fizycznego. Ruszając się minimalizujemy ryzyko otyłości, która nierzadko prowadzi do problemów chorób serca, układu krążenia, czy cukrzycy.  


Poduszki ergonomiczne - gdzie kupić?


Przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Wiele sklepów działających w internecie również specjalizuje się z produkcji poduszek ergonomicznych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz