piątek, 7 kwietnia 2017

Sen, a wygląd skóry

Zdrowy sen - wszyscy wiemy jak jest nam potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania. Wypoczęci jesteśmy bardziej wydajni, odporni. Poprawia się też układ krążenia i układ trawienny. Tymczasem zdrowy sen ma ogromny wpływ na zdrowy wygląd naszej skóry. Co więcej skóra jest w pewnym sensie ,,łącznikiem" pomiędzy zdrowym snem, a naszym ciałem. 

Wypoczęci dłużej młodzi 


Nie od dziś wiadomo, że brak odpowiedniej ilości snu sprzyja powstawaniu zmarszczek. Skóra gorzej się regeneruje i ma zwiększoną tendencję do starzenia się. Co ważne jednak wypoczęta skóra staje się barierą ochronną dla zanieczyszczeń i toksyn ze strony środowiska, tym samym chroni nas przed wieloma chorobami. 

Nasza skóra w czasie snu 


Wyżej wspomnieliśmy o regeneracji skóry w nocy. Okazuje się, że właśnie podczas snu jej komórki znacznie się aktywizują i w nocy dzielą się nawet dziesięciokrotnie szybciej, niż w ciągu dnia. Przykładowo po północy skóra zaczyna oczyszczać się z toksyn, następnie, gdy podnosi się temperatura ciała skóra staje się dobrze ukrwiona. Między czwartą, a piąta hormon wzrostu zaczyna odpowiadać za proces regeneracji. O piątej kortyzol hamuje m.in. procesy zapalne, a ok. 7:00 organizm zaczyna powracać do dziennej normy. 


Zadbaj o swój zdrowy sen 


Wygoda w czasie nocnego wypoczynku ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Jeżeli więc tradycyjne poduszki nie zapewniają nam komfortu w czasie snu warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz tutaj. To co jednak warto o nich powiedzieć to fakt, że dzięki nim rano obudzisz się bez bóli w okolicach pleców, szyi i karku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz