czwartek, 6 kwietnia 2017

Kwiaty dla dobrego snu

Kwiaty - dla większości z nas jest to przede wszystkim element dekoracyjny naszego domu. Często jednak nie zdajmy sobie sprawę jak mogą wpływać na nasze zdrowie. Przede wszystkim dostarczając odpowiednią ilość tlenu do pomieszczenia pomagają zachować wysoką jakość snu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kwiaty mają takie właściwości. Poniżej więc zamieszczamy pięć rodzajów kwiatów, które pomogą Ci dobrze zasnąć. 


Kwiaty dla spokojnej nocy 


Storczyk - doskonale oczyszcza powietrze. Niestety sam kwiat jest dość trudny w utrzymaniu. Podlewany musi być wodą destylowaną, przegotowaną, lub deszczówka. Storczyk ma ciągłe zapotrzebowanie na światło. Najlepiej rozwija się w temperaturze ok. 30 stopni. 

Lawenda - pomaga zasnąć, a dodatkowo uspokaja. Charakteryzuje się miłym zapachem często wykorzystywanym w produkcji środków chemicznych. 

Sansewieria - w przeciwieństwie do storczyka znosi suche miejsca z małą ilością światła. Nie trzeba jej też często podlewać. Doskonale oczyszcza powietrze z toksyn. 

Aloes drzewiasty - gwarantuje wysoką jakość snu, ponadto pomaga m.in. w gojeniu ran, czy oparzeń. Działa też przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Aloes drzewiasty charakteryzuje wysokie zapotrzebowanie na światło i nieco mniejsze na wodę. Najlepiej rośnie w temperaturze ok. 15 stopni. 

Grubosz drzewiasty - podobnie jak Aloes drzewiasty ma wysokie zapotrzebowanie na światło. Jeśli chodzi o podlewanie to jego częstotliwość uzależniona jest od temperatury w której się znajduje. W momencie przekroczenia 20 stopni Grubosz drzewiasty należy podlewać raz na dwa tygodnie. 

Twój zdrowy sen 


Kiedy już dostarczysz swojemu pomieszczeniu odpowiednią porcje tlenu nie zapomnij o wygodzie w czasie snu. Zdrowy sen to bowiem taki po którym rano obudzisz się bez bóli kręgosłupa, wypoczęty i gotowy do działania. Jeśli więc tradycyjne poduszki nie są już wystarczające warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj. To co jednak trzeba o nich powiedzieć to fakt, że są bardzo wygodne, dzięki czemu Twój organizm zyska nowe siły do działania w ciągu dnia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz