piątek, 14 kwietnia 2017

Cztery kroki dla zdrowego kręgosłupaNie od dziś wiadomo jak aktywność fizyczna może pomóc przy problemach z kręgosłupem. Tym bardziej dziś nie powinniśmy zapominać o zdrowym ruchu, ale i innych prostych nawykach dzięki którym poczujemy się lepiej. Zatem jakie są cztery kroki dla zdrowego kręgosłupa?

Zadbaj o wysoką jakość snu


Aktualnie zła jakość snu w wielu przypadkach jest początkiem problemów z kręgosłupem. Należy więc o nią zadbać. Jeśli tradycyjne poduszki nie są wystarczające warto zainwestować w poduszki medyczne do spania. Z wyglądu praktycznie w niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek, jednak dzięki medycznym właściwościom odciążają nie tylko kręgosłup, ale i głowę pozwalając na zachowanie jej naturalnego ułożenia. W tym poradniku znajdziesz więcej informacji na temat poduszek medycznych.

Zdrowy ruch to podstawa


Zwłaszcza na świeżym powietrzu, gdzie dodatkowo dotlenisz swój organizm. Tu pełen wybór – jazda na rowerze, rolkach, czy zwykły spacer spowodują, że poczujesz się lepiej. Ponadto jedną z najbezpieczniejszych form zdrowego ruchu jest pływanie, które nie tylko odciąża kręgosłup, ale i redukuje napięcie mięśni. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się też zajęcia z jogi. Przydatne może się również okazać ćwiczenie na stabilizacje. Wystarczy ułożyć się twarzą na ziemi, a następnie podeprzeć na stopach i przedramionach próbując wytrzymać w tej pozycji ok. 15 sekund. 

Odpowiednia dieta


Zawierająca odpowiednia ilość białka, ale i węglowodanów i błonnika. Krótko mówiąc powinna być pożywna i lekkostrawna. Wyeliminować należy natomiast tłuszcze i cukry proste. 

Akupunktura?


Co ciekawe do dziś nie stwierdzono jakie faktycznie działanie ma ten zabieg na bóle kręgosłupa. Mimo to wiele osób deklaruje, że po nim odczuwa znaczną poprawę samopoczucia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz