poniedziałek, 20 marca 2017

Rodzaje treningów fitness

Rodzaje treningów fitness

Treningi na salach fitness to w ostatnim czasie cieszący się popularnością sposób spędzania wolnego czasu. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że w ostatnim czasie wiele uwagi poświęca się zdrowemu stylowi życia. Aktywność fizyczna bowiem nie tylko poprawia sylwetkę naszego ciała, ale i zwiększa siłę, odporność i wydajność całego organizmu. Dzięki zdrowemu ruchowi szybciej redukujemy stres. W ostatnim czasie pojawiło się jednak tyle rodzajów treningów fitness, że często trudno zdecydować który jest najbardziej odpowiedni. Nie mniej jednak warto powiedzieć sobie nieco więcej o tych najpopularniejszych. 

Nie tylko aerobik 


Fat burning – skierowany do osób chcących pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Same ćwiczenia dobierane są jednak w taki sposób, by nie przeciążać organizmu. Treningi składają się z choreografii, w tym m.in. z sekwencji skoków, oraz biegów. Ich dobór zależny jest od twórczości trenującego. 

Step – jak sama nazwa sugeruje w przypadku tych treningów wykorzystuje się stopień. W konkretny sposób ćwiczymy wchodzenie i schodzenie ze stopnia. Sam step wspomaga przede wszystkim układ sercowo – naczyniowy. Zyskują jednak również mięśnie ud, bioder i pośladków. Treningi step mogą być prowadzone również z użyciem ciężarków i handelek. 

Aqua fitness – zajęcia w wodzie, które mają szereg zalet zdrowotnych. Wzmacniają mięśnie kręgosłupa, redukują tkankę tłuszczową i napięcie mięśni. Ponadto wzmacnia się układ oddechowy i sercowo – naczyniowy. Tego typu zajęcia wskazane są dla osób w każdym wieku, a także dla tych, którzy nie potrafią pływać. Wówczas treningi odbywają się na płytkim basenie. Same zajęcia mogą mieć różną formę. 

ABT – dzięki temu treningowi wzmocnisz i wymodelujesz mięśnie brzucha, ud i pośladków. Same treningi składają się z zestawy ćwiczeń izolowanych zakończonych ok. 15-minutowym stretchingiem. Warto jednak z rozwagą podejść do treningów, gdyż zbyt często wykonywane mogą prowadzić m.in. do dysproporcji w sylwetce. 

Crossfit – samych ćwiczeń z zakresu crossfit może być wiele. Mogą to być przysiady, pompki, bieganie, podciąganie na linie, wspinaczka. Sam trening polega na intensywnym powtarzaniu określonej liczby ćwiczeń, koncentrujących się na większości partii ciała. Crossfit to bowiem trening ogólnorozwojowy. Jest krótki (trwa pół godziny), za to bardzo intensywny. 

Pilates – celem pilatesu jest przede wszystkim wzmocnienie mięśni brzucha, grzbietu, miednicy, oraz pośladków. Trening to m.in. połączenie aerobiku i baletu. Ćwiczenia wykonuje się w rytm muzyki. Treningi redukują stres i skupiają się także na pracy nad prawidłowym oddechem. Ćwiczenia mogą być używane przy pomocy takich akcesoriów jak: maty, poduszki, obręcze, czy piłki. 

Ćwiczenia z bosu 


Treningi z bosu wzmacniają przede wszystkim równowagę, koordynacje ruchową, a tym samym refleks. Ponadto wzmacniamy nasz kręgosłup, poprawiając postawę ciała. Zwiększa się też wytrzymałość. Ćwiczenia z bosu spalają także tłuszcz, w związku z tym zyskuje nasza sylwetka. Samo bosu inaczej określane jest jako półpiłka. Składa się dwóch części. Gumowa część wymusza napięcie nóg i brzucha w celu utrzymania równowagi. Twarda cześć natomiast jest idealna do zwiększenia siły ramion.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz